asianeagle.niceboard.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Asianeagle

AnasayfaPortalGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Güney Kore Hıristiyan mı?

YazarMesaj
samanyolu
Admin
Admin
samanyolu

Kadın
İş/Hobiler : yazar
Lakap : yazar

Güney Kore Hıristiyan mı? Empty
MesajKonu: Güney Kore Hıristiyan mı?   Güney Kore Hıristiyan mı? EmptySalı Mart 19, 2013 8:51 am

Christopher Landau tarafından
BBC'nin din işleri muhabiri, Seul

Yoido Full Gospel Kilisesi 1958 yılında kuruldu
Dünyanın en büyük kilise cemaati olduğu iddia ne bir ziyaret tanımlamak için birkaç kelime vardır.
Sadece 50 yıl içinde, Yoido Full Gospel Kilisesi fazla 750.000 kişilik bir üyelik, Güney Kore yılında kurulduğundan papaz evinde beş kişi toplantı büyüdü.
Bu Seul kilise, Avrupa'da bazı tüm mezhepleri fazla üyesi var demektir.
Tipik bir Pazar günü, 200.000 'den fazla tapanların geleneksel Hıristiyan yapısı daha bir stadyum gibi daha fazla hissediyor bir binada yedi hizmetleri katılırlar.

Er ya da geç Hıristiyanlık Kore'de büyük din olacak. Tüm Hıristiyanlar şimdi bunu için dua ediyoruz
Pastor Young-hoon Lee
Kilise ziyaret önemli bir spor olayı katılıyor gibi hissettim - kalabalığı kontrol zorlukları olmadan.
Içinde, atmosfer garip çevreleri tarafından dwarfed olan tam bir orkestra ve kitlesel koro ile, daha büyük boy bir konser salonu gibi oldu.
'Refah gospel'

Geleneksel ilahiler ve çağdaş şarkılar elektronik ekranlar (muazzam tekrar) üzerine İngilizce ve Japonca Korece öngörülen kelime ile, hem sung vardı.

Hizmetler TV kameraları tarafından kaydedilen ve internet üzerinden yayınlanır
Hizmetleri diğer kiliselerle yayın ve online yapılır çünkü bir kontrol odasından yöneltiliyor hatta 10 televizyon kameraları vardı.
Peki neden bu kilise kadar başarılı?
Bu bir Hıristiyan olma konusunda vaaz her müminin hayatında olumlu, somut bir etkiye sahip olacaktır çünkü onun üst düzey papaz, Young-hoon Lee göre, kilise büyüdü.
"İsa bizi manevi nimet ve refah ve fiziksel sağlık verecektir" diyor.
Hıristiyanlık otomatik olarak maddi kazanç beraberinde getirdiği fikri ateşli "refah gospel" olarak fikri kınıyoruz bazı kim tarafından itiraz edilmiştir.
Ben kesinlikle yardım ancak kilisenin girişine yakın iki ATM tarzı makineler olduğunu fark, üyelerin kendi haftalık nakit sunan yatırmanız için kolay bir yol sağlayan olamazdı.
Pastor Lee çok uzun Hıristiyanlar hayırsever nedenleri cömertçe vermek gibi, onlar iflah ve "nimet" kendilerini alamaz hiçbir neden olduğunu söylüyor.
Kalabalık kliniği

Ama o gerçekten kilise üyelerinin inançlarının bir sonucu olarak fiziksel sağlık düzeldi anlamına mı sordum?
"Birçok kişi hala sorunlar var, ama birçok kişi iman ile sorunların üstesinden gelmek," dedi bana.

Bir Hıristiyan tarafından işletilen kliniği göçmen işçiler için ücretsiz sağlık hizmeti sağlayan
Burada katılmak binlerce derinden hayatlarını değiştiren düşündüğünüz bir inançtır.
Ve Pastor Lee Güney Kore Hıristiyanlığın uzun vadeli etkileri hakkında çarpıcı bir öngörü vardır.
"Bizim kilise hala, bu nedenle er ya da geç Hıristiyanlık Kore'de büyük din olacak büyüyor. Tüm Hıristiyanlar şimdi bunu için dua ediyoruz."
Bir kaç kilometre uzakta, ben Hıristiyan yaşam ve hizmet için oldukça farklı bir yaklaşım tanık oldu.
Seul güneyinde bir köhne binada, göçmen işçilerin yüzlerce kalabalık bir klinikte dikkat jostling edildi.
Birçoğu için, klinik - bir Hıristiyan örgütü tarafından yönetilen - onlar ücretsiz sağlık hizmeti alabilirsiniz tek yerdir.
Neşeli şarkılar ve heyecan verici bir hutbe ile komple - üst katta, tedavi görmekte olan bir ibadet hizmeti katılmaları teşvik edilmektedir.
Köy Aşk

https://asianeagle.yetkin-forum.com
samanyolu
Admin
Admin
samanyolu

Kadın
İş/Hobiler : yazar
Lakap : yazar

Güney Kore Hıristiyan mı? Empty
MesajKonu: Geri: Güney Kore Hıristiyan mı?   Güney Kore Hıristiyan mı? EmptySalı Mart 19, 2013 8:52 am

Köy Aşk

onlar Hıristiyan inancına yardımcı olan bu tanıtmak için merkezi çalışanları açık bir bağlılık vardır.
Hee Lee Sun, Sevgi Köyü merkezinde başkan yardımcısı üst düzey, hastaların büyük çoğunluğu onun Hıristiyan ilkeleri kabul ettiğini söyledi.

Geleneksel Konfüçyüsçü dansçılar - ama ne kadar uzun?
. "Kliniğimizde, biz onu nedeniyle çaresizlik var emin değilim müjde yayılmış - ama biz Hıristiyanlık bahsederken, yaklaşık% 95 kabul.
"Biz dinlerinden dolayı tedavi vermek için çöp yok. Tanrı'nın bize yardım ve insanlara hizmet sunmak için bir şans olduğunu düşünüyorum."
Belirlenen Hıristiyan taahhüdü Bu tür Güney Kore'de olağandışı değildir.
Başka bir örnek diğer ülkelere gönderilen Hıristiyan misyonerlerin büyük bir sayıdır - bazı tahminlere neredeyse 20.000 numarasını koyarak.
Bazı raporlar sadece Amerika Birleşik Devletleri Güney Kore yurt dışında daha fazla Hıristiyan misyonerler gönderiyor öneririz.
2007 yılında, Kore Hıristiyanlar bir grup Afganistan'da kaçırılan - ve iki kişi öldürüldü.
Ama bu gibi hikayeler misyonerlik çalışmaları için kaydolma Güney Koreli Hıristiyanlar caydırmak için görünmüyor.
Ben Güney Kore terk etmeye hazırlanıyordu Kim Pong Sik, bir araya geldi. Onun gelecekteki güvenlikleri için endişeleri vardı sordum.
"Ben çok aslında, bu konuda endişe duyuyorum. Ve kafamda herhangi bir sorun vardı her zaman, Tanrı'nın beni cesur ve cesur olmalıdır mesajlar verdi."
Neon çarpılar

O da onu bir Hıristiyan misyoner olarak hayatını tehlikeye hazır olmak için "temel ve doğal" olduğunu söyledi.
Peki nedenleri Güney Kore Hıristiyanlığın hızla genişlemesi için verilmiştir?
Myoung-kyu Park, Seul Ulusal Üniversitesi'nde sosyoloji profesörü, Hıristiyanlığın kendinden birçok Koreliler zihninde Batı refah ile ilişkili olduğunu söyledi.
"Budizm veya Konfüçyüsçülük aksine - düşünme geleneksel dini yolları - Hıristiyanlık Kore halkının çok olumlu motivasyon verebilir," diyor.
Hıristiyanlık Güney Kore toplumu üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğuna kuşku kesinlikle yoktur - bu Seul silueti her akşam, ya da sokakta Hıristiyan müzik kilise gruplarının varlığını aydınlatmak kırmızı neon haçlar olup olmadığını.
Güney Kore hızla modernleşen ve kucaklayan Hıristiyanlık bu sürecin bir parçası gibi görünüyor.
Ama böyle hızlı toplumsal değişim bir anda, birkaç güvenle ülkenin gelecekteki Hıristiyan inanç uzun vadeli bir yer tahmin edebilirsiniz.

https://asianeagle.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ABD, Kuzey Kore'yi Güney Kore için uyardı
» ABD'nin Nükleer Tehdidine Sert Cevap ABD'nin Güney Kore'ye nükleer yeteneğe sahip iki uçak göndermesi Kuzey Kore'yi kızdırdı.
» Güney Kore'de Din
» GÜNEY KORE
» Güney Kore'den Kuzey'i kızdıracak anlaşma